Speedcubing Extra Events
Sign in with WCA 

3x3x3 Team-Blind / Rankings

Type

Single

Show

Persons

Country
Extra event
Regulations
Records
Rankings
Example scrambles
Example scorecards

All countries ▪ Single ▪ Persons

Competitor Single Citizen of Competition
1

Nikita Kovalchuk

Yevheniia Melnykova

17.97 Ukraine Kiev Super Blind 2019
2

Andrey Che

Alexey Zharikov

18.70 Russia Sariki in Moscow 2020
3

Mykyta Tytar

Maksym Yeli

19.83 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
4

Grigoriy Barashkin

Ilya Beylin

20.37 Russia Sariki in Moscow 2020
5

Alexander Gusev

Ilya Komonov

21.87 Russia YJ Fest Moscow 2019
6

Maxim Ilin

Timur Imanov

22.35 Russia Sariki in Moscow 2020
7

Maxim Ilin

Alexander Bashutkin

24.12 Russia YJ Moscow Special 2019
8

Vladyslav Zhydkov

Lev Golub

24.21 Ukraine Kiev Super Blind 2019
9

Nikolay Ambrosiy

Egor Maslov

25.34 Russia YJ Moscow Special 2019
10

Yauheni Herasimchyk

Platon Dranchuk

25.57 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
11

Grigoriy Barashkin

Anatoly Turenko

27.03 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
12

Artyom Martirosov

Vladislav Kozhin

27.50 Russia YJ Moscow Special 2019
13

Oleksandr Ivanchak

Vladyslav Zhyhailo

28.02 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
14

Ksenia Antipova

Mikhail Malamant

29.07 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
15

Maria Zhits

Farid Mikhailov

29.46 - CCC Qualification Saratov 2019
16

Chris Mills

James Molloy

30.04 United Kingdom UK Championship 2019
17

Egor Pankavets

Vadzim Smirnou

30.23 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
18

Harry Savage

Fabio Schwandt

30.64 United Kingdom UK Championship 2019
19

Dmitry Gundin

Alexey Gundin

30.84 Russia YJ Moscow Special 2019
20

Islam Kitiev

Timur Imanov

31.07 Russia White City Cubing 2019
21

Ivan Torgashov

Semen Artyukhov

31.11 Russia Sariki in Moscow 2020
22

Konstantin Jaehne

Hari Anirudh

31.36 - Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
23

Christopher Yen

Tyler Howlett

31.38 United States Berkeley Summer 2019
24

Elizaveta Selezneva

Stanislav Shleev

31.44 Russia YJ Kazan 2019
25

Deni Mintsaev

Nikolay Masson

31.46 Russia CCC Qualification Saratov 2019
25

Igor Tarasov

Pavlo Bondar

31.46 Ukraine Kiev Super Blind 2020
27

Fedor Abaev

Andrey Che

32.09 Russia YJ Fest Moscow 2019
28

Daniel Vædele Egdal

Martin Vædele Egdal

32.28 Denmark Aarhus Christmas 2019
29

Pavel Zherebtsov

Dmitriy Malahov

32.31 Russia YJ Fest Moscow 2019
30

Ivan Torgashov

Nikita Loika

32.49 - Happy BSTU Cubing Days 2019
31

Ivan Torgashov

Artem Yashkov

32.58 Russia CCC Qualification Saratov 2019
32

Mikhail Chernobrivets

Nikolay Solomennikov

32.75 Russia Tomsk Cube Days 2019
33

Nikolai Gomelchuk

Ismail Ganiev

33.10 Russia Sariki in Moscow 2020
34

Laurids Abelsen Holm

Silas Kampp Richter Lassen

33.13 Denmark Aarhus Christmas 2019
35

Viktor Rudnev

Egor Lytnev

34.36 Russia NSK Cubing Fest 2019
36

Vladislav Kaminskiy

Pavel Yushkevich

34.39 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
37

Ivan Torgashov

Alexey Kislovskiy

34.43 Russia YJ Kazan 2019
38

Aleksandr Beznogov

Nikita Loika

34.53 - Welcome to Academy 2018
39

Ivan Torgashov

Alexander Bashutkin

34.57 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
40

Abhimanyu Singhal

Jiazheng Zhao

35.78 - Berkeley Summer 2019
41

Pavel Mesyatsev

Mikhail Glazov

35.80 Russia YJ Kazan 2019
42

Dmitry Matthew Yaquinto

Makar Leonov

36.33 Russia CCC Qualification Vladivostok 2019
43

Ivan Terekh

Nikita Loika

36.92 Belarus MPEI Open 2018
44

Jacob Ambrose

Katie Hull

37.01 United States No Stress Solving 2017
45

Ivan Polukarov

Oleg Fomenkov

37.04 Russia YJ Moscow Special 2019
46

Leonid Scherbakov

Ivan Polkanov

37.37 Russia YJ Moscow Special 2019
47

Vitaliy Sheshko

Vladislav Kaminskiy

37.67 Belarus Welcome to Brest 2018
48

Pavel Yushkevich

Ilya Zabrodsky

38.17 Belarus Welcome to Brest 2018
49

Ihor Sukhovatenko

Lev Golub

38.21 Ukraine MPEI Open 2019
50

Dmitry Kryuzban

Elizaveta Ermolkina

38.40 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
51

Eli Jay

Jason Harley

38.74 United Kingdom UK Championship 2019
52

Jeremy Fleischman

Brandon Harnish

39.95 United States Berkeley Summer 2019
53

Mykhailo Lagoida

Illia Kozlov

40.31 Ukraine Kiev Super Blind 2020
53

Taylor Cookmeyer

Tiffany Chien

40.31 United States Berkeley Summer 2019
55

Pavel Mesyatsev

Semen Parshukov

40.69 Russia Udmurtia Open 2019
56

Daniel Yakhkind

Yurii Riabov

40.81 Ukraine Kiev Super Blind 2020
57

Dmitriy Martyshev

Yuri Sitdikov

41.16 Russia NSK Cubing Fest 2019
58

Rasmus Guldager

Asbjørn Brummer Birkelund

41.85 Denmark Aarhus Christmas 2019
59

Oleksandr Movchan

Yaroslav Morhun

41.94 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
60

Clément Cherblanc

Pauline Clémenceau

42.00 France Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
61

Ben Stokes

Daniel Tidsey

42.17 United Kingdom UK Championship 2019
62

Serhii Koksharov

Ivan Torgashov

42.46 - White City Cubing 2019
63

Igor Tarasov

Oleksandr Movchan

42.68 Ukraine Kiev Super Blind 2019
64

Ihor Sukhovatenko

Mykhailo Akhunov

42.97 Ukraine Kiev Super Blind 2019
65

Oliver Castledine

Jacob Chambers

43.03 United Kingdom UK Championship 2019
66

Aleksandr Beznogov

Ioann Smolin

43.23 Russia MPEI Open 2019
67

Diana Murnik

Farid Mikhailov

43.30 - Sariki in Moscow 2020
68

Henry Helmuth

Wilson Li

43.42 United States UCSD Winter 2020
69

Yelysei Hovorun

Ilya Kerymov

43.51 Ukraine Kiev Super Blind 2020
70

Will Newhoff

Nathan Wu

43.77 United States Berkeley Summer 2019
71

Ilya Nazarov

Ivan Polkanov

44.37 Russia Sariki in Moscow 2020
72

Leonid Scherbakov

Mikhail Antonov

44.72 Russia MPEI Open 2019
73

Vladimir Mikhailyuk

Dmitry Patrikeev

44.86 Russia White City Cubing 2019
74

Ruslan Kazin

Ernur Ersayynov

45.16 Kazakhstan CCC Qualification Saratov 2019
75

Carter Kucala

Lisa Kucala

45.34 United States CubingUSA Nationals 2019
76

Huston Vu-Duc

Mikhail Yasinsky

45.36 - Welcome to Academy 2018
77

Kavin Tangtartharakul

Zhouheng Sun

45.73 - UCSD Winter 2020
78

Dmitry Dergunov

Kyyarkhan Nikolaev

46.07 Russia Sariki in Moscow 2020
79

Bill Hammill

Sam Shaw

46.45 United Kingdom UK Championship 2019
80

Maksym Debelyi

Oleksii Sodoma

46.50 Ukraine Kiev Super Blind 2019
81

Aral Askarov

Dias Murzalin

46.51 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
82

Adrian Dębski

Szymon Jeziorski

47.12 Poland Kiev Super Blind 2020
83

Benjamin Gendre

Florent Gaubert

47.25 France Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
84

Kamil Przybylski

Krzysztof Bober

47.29 Poland Kiev Super Blind 2020
85

Ilya Nazarov

Vladislav Kozhin

47.65 Russia YJ Fest Moscow 2019
86

Alexander Gusev

Artem Lukin

48.58 Russia MPEI Open 2018
87

Ivan Torgashov

Nikolay Masson

48.60 Russia YJ Fest Moscow 2019
88

Callum Goodyear

Zoé de Moffarts

48.72 - Aarhus Christmas 2019
89

Farid Mikhailov

Alexey Titow

49.40 - Welcome to Academy 2018
90

Kirill Litvinov

Sergey Lahno

49.56 Russia Welcome to Academy 2018
91

Ilya Nazarov

Vladimir Korovin

49.57 Russia MPEI Open 2018
92

Maxim Brednev

Nikita Dolzhkevich

49.85 Russia Tomsk Cube Days 2019
93

Nikita Kovalchuk

Denys Shyshliannykov

49.98 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
94

Oscar Roth Andersen

Fredrik Trondhjem

50.47 Denmark Aarhus Christmas 2019
95

Andrii Lushpak

Volodymyr Solonka

50.76 Ukraine Kiev Super Blind 2020
96

Mikhail Kopylov

Danila Lebedev

51.21 Russia NSK Cubing Fest 2019
97

Mitchell Lane

Riley Woo

51.37 United States Berkeley Summer 2019
98

Nikita Kabanin

Dmitrii Saukov

51.46 Russia MPEI Open 2019
99

Bogdan Shirokov

Danil Antoniu

51.74 Russia Udmurtia Open 2019
100

Magnus Patrick Kanstrup

Rasmus Stub Detlefsen

52.01 Denmark Aarhus Christmas 2019
101

Milo Black

Jason Black

52.09 United States UCSD Winter 2020
102

Justin Barker

Jeff Barker

52.93 - CubingUSA Nationals 2019
103

Viachaslau Kazak

Aleksandr Paliukhovich

52.99 Belarus Welcome to Brest 2018
104

Noah Joiner

David Beugnon

53.75 United States No Stress Solving 2017
105

Danil Kotenkov

Vyacheslav Kochergin

54.52 Russia MPEI Open 2019
106

Anna Reznichenko

Ekaterina Reznichenko

54.53 Russia Tomsk Cube Days 2019
107

Serhii Mormul

Georgiy Titov

54.88 Ukraine Kiev Super Blind 2020
108

Lucas Déglise

Mario Laurent

55.08 France Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
109

Yaroslav Kulayev

Timofey Bannov

55.67 Russia YJ Kazan 2019
110

Magnus Søndergaard Byrne

Mathias Søndergaard Byrne

56.04 Denmark Aarhus Christmas 2019
111

Michael Young

Andrew Nathenson

56.86 United States UCSD Winter 2020
111

Raymond Goslow

Harry Goslow

56.86 United States No Stress Solving 2017
113

Aedan Bryant

Tim Bryant

56.92 - CubingUSA Nationals 2019
114

Jeff Park

Jae Park

56.99 United States CubingUSA Nationals 2019
115

Laurids Abelsen Holm

Carl Emil Exner

57.21 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
116

Oliver Wheat

James Golding

57.55 United Kingdom UK Championship 2019
117

German Zaitsev

Pavel Zherebtsov

57.62 Russia YJ Moscow Special 2019
118

Jaidon Zain Adams

Robert Alden

57.79 United Kingdom UK Championship 2019
119

Roman Strakhov

Deni Mintsaev

58.20 Russia Dnepr Super Blind 2018
120

Thomas Sonnenberg Jarner

Frederik Løchte

58.22 Denmark Aarhus Christmas 2019
121

Tristan Yoo

Aaron Sun

58.54 United States Berkeley Summer 2019
122

Fidan Gaffarov

Viktor Rudnev

58.85 Russia MPEI Open 2018
123

Kyeongmin Choi

Donghoon Choi

59.29 - CubingUSA Nationals 2019
124

Mikhail Sartakov

Anton Nazarov

59.53 Russia NSK Cubing Fest 2019
125

Jeremy Benik

Jason Ostdiek

59.57 United States Berkeley Summer 2019
126

Vadim Andreev

Sergey Malyshev

59.91 Russia Welcome to Academy 2018
127

Alexander Bashutkin

Ivan Polkanov

1:00.16 Russia YJ Fest Moscow 2019
128

Evgeniy Mazhara

Roman Ponikarovskiy

1:01.00 Russia Welcome to Academy 2018
129

Evgeniy Mazhara

Stepan Anisimov

1:01.05 Russia MPEI Open 2019
130

Tommas Austin-Milne

Zac Graham

1:01.42 Australia Northside Cube Days 2020
131

Darya Belonogova

Nikita Nifatov

1:01.93 Russia Udmurtia Open 2019
132

Denys Stolbov

Yelysei Hovorun

1:01.94 Ukraine Kiev Super Blind 2019
133

Dmitry Alexin

Vladislav Kshnyakin

1:02.15 Russia YJ Moscow Special 2019
134

Jonathan Charlesworth

David McLean

1:02.16 Australia Northside Cube Days 2020
135

Nicholas Paul

Benjamin Paul

1:02.69 Australia Northside Cube Days 2020
136

German Zaitsev

Daniil Mikhailov

1:02.78 Russia MPEI Open 2019
137

Vladyslav Hordiienko

Michał Wroński

1:02.87 - Kiev Super Blind 2020
138

Josef Matijevic

Isaac Wells

1:03.20 Australia Northside Cube Days 2020
139

Ilya Sokolov

Timofey Zakharchenko

1:03.44 Russia CCC Qualification Vladivostok 2019
140

Mikhail Kuzin

Magomed Bashtaev

1:03.48 Russia MPEI Open 2018
140

Minn Aung

Andy Du

1:03.48 Australia Northside Cube Days 2020
142

Carl Emil Exner

Malte Oliver Bøgh Kjøller

1:03.70 Denmark Aarhus Christmas 2019
143

Jack Stewart

Jordan Herman

1:04.74 United States UCSD Winter 2020
144

Maria Dulschikova

Polina Lapteva

1:04.97 Russia YJ Fest Moscow 2019
145

David Karalli

Draco Tong

1:05.16 United States UCSD Winter 2020
146

Maxim Brednev

Nikolai Kuzin

1:05.61 Russia NSK Cubing Fest 2019
147

Nolan Wood

Elissa Wood

1:06.31 - CubingUSA Nationals 2019
148

Danila Dubovik

Ivan Akulich

1:07.38 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
149

Dmitry Rodin

Nikita Stolnikov

1:07.39 Russia YJ Moscow Special 2019
150

Will Hamilton

Derek Hsieh

1:07.47 United States UCSD Winter 2020
151

Daniil Smirnov

Vadim Strelnikov

1:07.49 Russia MPEI Open 2019
152

Ivan Polukarov

Pavel Zherebtsov

1:07.66 Russia MPEI Open 2018
153

Ivan Polukarov

Maksim Demchenko

1:07.88 Russia Sariki in Moscow 2020
154

Tommy Cherry

Brian Cherry

1:07.97 United States CubingUSA Nationals 2019
155

Vlad Vershinin

Anton Uskov

1:08.09 Russia Udmurtia Open 2019
156

Nikita Nifatov

Vyacheslav Kochergin

1:08.17 Russia Perm Open 2019
157

Igor Kolosov

Danil Kotenkov

1:08.19 Russia YJ Fest Moscow 2019
158

Damir Zhanataev

Zhantuar Zholdasov

1:08.54 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
159

Ivan Torgashov

Alexander Katyukov

1:09.05 Russia YJ Moscow Special 2019
160

Ivan Krueger

Donna Krueger

1:09.51 United States CubingUSA Nationals 2019
161

Jared Stinson

Kieran Dizon

1:09.63 United States No Stress Solving 2017
162

Ming Dao Ting

Laura Ting

1:09.65 Australia Northside Cube Days 2020
163

Daniel Yakhkind

Yevhen Riabokon

1:09.77 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
164

Roman Strakhov

Diana Murnik

1:09.98 Russia Speedcubing Camp Minsk 2019
165

Grigorii Alekseev

Adrian Dębski

1:10.80 - Kiev Super Blind 2019
166

Sean Hartman

Nancy Hartman

1:10.95 United States CubingUSA Nationals 2019
167

Alexey Yarygin

Irina Yarygina

1:11.04 Russia CCC Qualification Saratov 2019
168

Mads Philipsen

Frederik Perto Pagh

1:11.38 Denmark Aarhus Christmas 2019
169

Viacheslav Nartokov

Pavel Kovirzin

1:11.83 Russia MPEI Open 2018
170

Nikita Popkov

Timofey Aksenov

1:12.33 Russia NSK Cubing Fest 2019
171

Aaditya Karnataki

Shubhan Chari

1:12.74 United States Berkeley Summer 2019
172

Ari Randers-Pehrson

Michael Randers-Pehrson

1:12.78 United States CubingUSA Nationals 2019
173

David Arzamastsev

Artem Ryabikin

1:13.24 Russia White City Cubing 2019
174

Danila Rogozhnikov

Dmitriy Rogozhnikov

1:13.32 Russia Welcome to Academy 2018
175

Aaron Paskow

Varun Mohanraj

1:14.58 United States Berkeley Summer 2019
176

Ekaterina Kaneva

Ivan Polkanov

1:15.28 Russia MPEI Open 2019
177

Shyngys Sharapadin

Askar Shakhman

1:15.38 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
178

Alikhan Yertursyn

Ilyas Arystanbekov

1:15.45 Kazakhstan Welcome to Academy 2018
179

Danila Dubovik

Anton Suzin

1:16.86 Belarus Welcome to Brest 2018
180

Thomas Sonnenberg Jarner

Noah Søkilde Damborg

1:17.40 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
181

Nolan Yiu

Kate Yiu

1:17.81 - Berkeley Summer 2019
182

Roman Varkuta

Illia Kozlov

1:18.49 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
183

Elliot Hawkins

Lacey Dilworth

1:18.79 United States Berkeley Summer 2019
184

Alaric Pouchain

Dimitri Linsolas

1:19.36 France Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
185

Nikita Sviridov

Iurii Chesnokov

1:19.72 Russia CCC Qualification Vladivostok 2019
186

Dmitriy Kukuev

Roman Zapolsky

1:19.75 Russia NSK Cubing Fest 2019
187

Konstantin Solovev

Valentina Soloveva

1:20.08 Russia Welcome to Brest 2018
188

Xavier Antonio Balderrama

Moisés Marco Quispe Arellano

1:20.13 Bolivia LP Cube Battle 2018
189

Timur Kononov

Leonid Scherbakov

1:20.85 Russia MPEI Open 2018
190

Maxim Mamakov

Ramil Sayfulin

1:21.14 Russia Saratov Special 2019
191

Timofey Dementev

Andrey Mishin

1:21.39 Russia Saratov Special 2019
192

Ivan Polukarov

German Zaitsev

1:21.97 Russia YJ Fest Moscow 2019
193

Maksym Debelyi

Arsenii Kyrylenko

1:22.07 Ukraine Smartcube Fest Kyiv 2019
194

Samuel Jehanno

Théo Monteau

1:22.26 France Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
195

Toby Waters

Pam Waters

1:23.11 - CubingUSA Nationals 2019
196

Brayden Wroten

Matthew Wroten

1:23.13 - CubingUSA Nationals 2019
197

Callum Goodyear

Adam Narbutas Jørgensen

1:23.42 - Tårnby Cube Træf 2019
198

Adam Devere

Brandon Poulton

1:23.60 United Kingdom UK Championship 2019
199

Tristan Yoo

Evan Serrano

1:23.83 United States UCSD Winter 2020
200

Austin Chen

Adrian George

1:24.23 United States Berkeley Summer 2019
201

Nicolás Sánchez

Sanjay Batta

1:24.88 United States No Stress Solving 2017
202

Jan Riedl

Denys Shuleshchenko

1:25.29 - Kiev Super Blind 2020
203

Viktor Kalmar

William Walsted Tjellesen

1:25.96 - Tårnby Cube Træf 2019
204

Andrey Mozgovoy

Aldiyar Tungushbaev

1:26.51 Russia NSK Cubing Fest 2019
205

Bair Pavlov

Andrey Andreyev

1:26.86 Russia Tomsk Cube Days 2019
205

Mikhail Ivashechkin

Leonid Zakharov

1:26.86 Russia Tomsk Cube Days 2019
207

Edvard Faa Nårstad

Jens Fredsø Kold

1:26.89 - Aarhus Christmas 2019
208

Zakhar Lukonin

Pavel Khvostyuk

1:27.32 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
209

Carter Bitz

Mike Bitz

1:27.65 United States CubingUSA Nationals 2019
210

Anaëlle Msaidie

Jean-Charles Tillit

1:28.11 France Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
211

Alex Agranov

Seth Agranov

1:28.32 United States CubingUSA Nationals 2019
212

Maxim Teplyakov

Matvey Merzlikin

1:28.60 Russia YJ Moscow Special 2019
213

Fredrik Trondhjem

Rasmus Guldager

1:29.01 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
214

Bogdan Zemlianskii

Anatoly Turenko

1:29.13 Russia Sariki in Moscow 2020
215

Robin McGaha

James Lanagan

1:29.40 United States No Stress Solving 2017
216

Bauyrzhan Zhandossuly

Aziz Olzhagali

1:29.43 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
217

Luke Tycksen

Amy Tycksen

1:29.94 United States CubingUSA Nationals 2019
218

Amogh Adluri

Keira Patel

1:30.63 United States UCSD Winter 2020
219

Roman Strakhov

Anastasia Gubanova

1:31.11 Russia Welcome to Brest 2018
220

Kevin Min

Nicky Steingraber

1:31.48 - No Stress Solving 2017
221

Darya Belonogova

Anatoly Shapovalov

1:31.58 Russia Perm Open 2019
222

Sylvain Batte

Arsène Laffarre

1:32.03 France Mémorial François Courtès - Un Temps pour Lui 2020
223

Yegor Vertlib

Vladislav Vilyukha

1:32.28 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
224

Ilya Tsiareshka

Anastasia Gubanova

1:33.23 - Welcome to Brest 2018
225

Alex Bohac

Ryoko Bohac

1:33.58 - CubingUSA Nationals 2019
226

Hao Do

Baden Forster

1:33.61 Australia Northside Cube Days 2020
227

Nikita Alexandrov

Dmitriy Malahov

1:33.92 Russia MPEI Open 2018
228

Andrew Huang

Daniel Venzke

1:34.71 Australia Northside Cube Days 2020
229

Amina Chebochakova

Vitaliy Zaozernov

1:34.99 Russia NSK Cubing Fest 2019
230

Cyrus Claassen

James Guymon

1:35.26 United States Berkeley Summer 2019
231

Ethan Davis

Joylyn Davis

1:35.73 - CubingUSA Nationals 2019
232

Jacob Grahame

Michael Muething

1:36.66 United States UCSD Winter 2020
233

Alan Galym

Abylai Orazalin

1:38.92 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
234

Konstantin Belousov

Aleksandr Elovikov

1:39.26 Russia Perm Open 2019
235

Ekaterina Kaneva

Darya Vladimirova

1:39.37 Russia Perm Open 2019
236

Mads Philipsen

Raphael Riener

1:39.45 - Tårnby Cube Træf 2019
237

José Marco Tarifa Hernández

Valentina Alicia Vargas Chambilla

1:39.64 Bolivia LP Cube Battle 2018
238

Benjamin Pugh

Darrell Pugh

1:40.38 United States CubingUSA Nationals 2019
239

Austin Jensen

Immanuel Datul

1:40.65 Canada Strathcona 2019
240

Graham Siggins

Neel Gore

1:41.20 United States UCSD Winter 2020
241

Fidan Gaffarov

Dmitry Sukhotin

1:41.43 Russia Welcome to Academy 2018
242

Aleksandra Lukianova

Sergei Avilov

1:41.62 Russia Welcome to Academy 2018
243

Aleksandr Rudenko

Maksim Kuchuk

1:41.76 Russia CCC Qualification Vladivostok 2019
244

Alikhan Yertursyn

Amir Murzakarimov

1:43.66 Kazakhstan Economics Lyceum Cube 2019
245

Nikita Kuznetsov

Vladimir Kushnir

1:44.19 Russia Welcome to Academy 2018
246

Vladimir Nuzhdin

Egor Surikov

1:45.11 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
247

Yuri Konovalov

Ekaterina Efimova

1:47.08 Russia MPEI Open 2019
248

Iver Bascope

Daniel Tarifa

1:47.20 Bolivia LP Cube Battle 2018
249

Kasper Jansson

August von Metzsch

1:48.67 United States Berkeley Summer 2019
250

Kristoffer Vasehus

Adam Marcellus Kelly

1:48.96 - Tårnby Cube Træf 2019
251

Timothy Townley

Dyane Townley

1:49.78 United States CubingUSA Nationals 2019
252

Vladislav Sergunov

Anna Golubeva

1:50.84 Russia MPEI Open 2019
253

Aquila Janoschka

Liam Brown

1:51.62 Australia Northside Cube Days 2020
254

Nikolas Haramis

Daxton Westlake

1:52.83 United States UCSD Winter 2020
255

Christian Smedegaard

Emilie Ibsen

1:53.42 Denmark Aarhus Christmas 2019
256

Leonid Antonov

Vladimir Diakonov

1:54.03 Russia Welcome to Academy 2018
257

Lucas Hansen

Frederik Løchte

1:54.57 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
258

Stepan Tsarev

Stepan Matveev

1:54.97 Russia MPEI Open 2018
259

Sean Moran

Alex Burns

1:55.88 United Kingdom UK Championship 2019
260

Anatoly Turenko

Anna Fomina

1:56.32 Russia MPEI Open 2019
261

Ray Cusack

Tyler Keen

1:56.39 Australia Northside Cube Days 2020
262

Josias Milan Sirpa Pinto

Elias Mamani Tumiri

1:57.19 Bolivia LP Cube Battle 2018
263

Matthew Malinak

Mattie Malinak

1:58.72 - CubingUSA Nationals 2019
264

Kye Carretero

Kim Carretero

1:59.14 - CubingUSA Nationals 2019
265

Uladzislau Rykhlionak

Uladzislau Averyn

1:59.94 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
266

Mathias Søndergaard Byrne

Nicolas Køster Christensen

1:59.97 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
267

Thomas Mercer

Rainne Elyze De Jesus

2:00.47 Canada Strathcona 2019
268

Yauheni Zviazdou

Aleh Kozel

2:02.37 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
269

Ryland Wilson

Karen Fallin

2:02.76 United States CubingUSA Nationals 2019
270

Anton Smolyanyy

Alexey Smolyanyy

2:03.02 United States CubingUSA Nationals 2019
271

Jaden Burkhardt

Kevin Burkhardt

2:04.06 United States CubingUSA Nationals 2019
272

Ivan Zubarev

Vladislav Syrov

2:05.32 Russia Ivanovo Cuber Cup 2019
273

Bryden Jia

Luke O'Bryan

2:05.35 Canada Strathcona 2019
274

Aleksandr Afonichev

Aleksandra Lukianova

2:07.16 Russia Welcome to Academy 2018
275

Owen Brooks

Ellen Brooks

2:07.94 - CubingUSA Nationals 2019
276

Owen Wilkins

Dane Wilkins

2:08.54 - CubingUSA Nationals 2019
277

Aliaksandr Sarokin

Andrey Panov

2:09.91 - Speedcubing Camp Minsk 2019
278

Pavel Tishchenko

Artem Sagiev

2:10.94 Russia Welcome to Academy 2018
279

Hanna Panas

Ilya Kantysh

2:12.33 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
280

Bogdan Zemlianskii

Aleksandra Lukianova

2:13.97 Russia MPEI Open 2019
281

Luke Van Laningham

Dale Van Laningham

2:14.40 - CubingUSA Nationals 2019
282

Karina Ermakova

Artem Saverchuk

2:15.36 Russia CCC Qualification Vladivostok 2019
283

Jonathan McAnliffe

Susan McAnliffe

2:17.67 - CubingUSA Nationals 2019
284

Timo Norrkniivilä

Kamil Michalak

2:18.47 - Kiev Super Blind 2020
285

Maiia Skrypnyk

Dieter Amberger

2:19.23 - Kiev Super Blind 2020
286

Michael Nielsen

Michelle Nielsen

2:19.49 - CubingUSA Nationals 2019
287

Maksim Pikalov

Milan Nikiforov

2:21.14 Kazakhstan NIS Aktobe Cube Days 2020
288

Sergey Eremin

Timofey Kuranov

2:23.40 Russia Welcome to Academy 2018
289

Elijah Brown

Karen Samuels

2:27.34 - CubingUSA Nationals 2019
290

Vladislav Pyatnitsa

Vladislav Shoshin

2:27.35 Belarus Happy BSTU Cubing Days 2019
291

Anton Bozhnev

Artem Kim

2:27.38 Russia MPEI Open 2019
292

Andrey Mishin

Mikhail Gorokhov

2:27.49 Russia CCC Qualification Vladivostok 2019
293

Carson Deibert

Brandon Bartzis

2:28.28 Canada Strathcona 2019
294

Jordan Vogel

Belinda Ostrowsky

2:28.35 - CubingUSA Nationals 2019
295

Cole Albright

David Albright

2:28.38 United States CubingUSA Nationals 2019
296

Joseph Daniel Blas Sanchez

Jose Antonio Campero Morales

2:30.04 Bolivia LP Cube Battle 2018
297

Alec Miller

Corey Griffin

2:30.48 United States No Stress Solving 2017
298

Nikita Stolnikov

Daria Motyreva

2:31.46 Russia MPEI Open 2018
299

Valeriia Volova

Polina Akulova

2:31.67 - White City Cubing 2019
300

Erzhan Dzhaumutbaev

Timofey Pastrevich

2:33.70 Russia Welcome to Academy 2018
301

Animesh Alang

Arohan Deshpande

2:35.01 - Berkeley Summer 2019
302

Kamal Kandpal

Jack Kutcher

2:36.00 Canada Strathcona 2019
303

Eithan Awasis

Brendan Borbandy

2:36.02 Canada Strathcona 2019
304

Milena Son

Mikhail Govgolenko

2:39.08 Russia MPEI Open 2018
305

Iaroslav Melekhin

Malik Khabibullin

2:40.55 Russia Perm Open 2019
306

Anton Surovtsev

Dmytro Dovhyi

2:42.05 Ukraine Dnepr Super Blind 2018
307

Kaidyn Vince De Luca-Mazza

Charlie Gino De Luca-Mazza

2:42.07 Australia Northside Cube Days 2020
308

Emerson Shawara

Bruce Michael Bautista

2:42.15 Canada Strathcona 2019
309

Braden Richards

Elizabeth Richards

2:44.66 United States CubingUSA Nationals 2019
310

Thomas Morean

Cody Caston

2:45.27 Australia Northside Cube Days 2020
311

Coda K. Toll

Ashley Biddiscombe

2:46.01 Canada Strathcona 2019
312

Maxim Mamakov

Pavel Mesyatsev

2:46.53 Russia CCC Qualification Saratov 2019
313

Iraj Nelson

Pooja Khatri

2:48.49 - CubingUSA Nationals 2019
314

Artem Korolev

Aleksandr Vasilev

2:53.00 Russia Welcome to Academy 2018
315

Austin Henry

Ken Henry

2:54.29 - CubingUSA Nationals 2019
315

Steven Wintringham

Scott Wintringham

2:54.29 - CubingUSA Nationals 2019
317

Kyan Barnett

Kayden Shivji

2:56.43 Canada Strathcona 2019
318

Aiden Chan

Brady Whitehead

2:59.77 Canada Strathcona 2019
319

Cody Petitt

Cody Lilly

3:07.81 United States No Stress Solving 2017
320

Joseph Ong

Michelle Wong

3:12.63 - CubingUSA Nationals 2019
321

Jacob Hossler

Noah Hossler

3:13.55 United States No Stress Solving 2017
322

Carlos Andres Hidalgo

Joaquín Vargas

3:14.98 Bolivia LP Cube Battle 2018
323

Kaleb Willms

Trevor Artzen

3:19.00 Canada Strathcona 2019
324

Casey Green

Clayton David Dixon

3:19.20 United States No Stress Solving 2017
325

Rasmus Stub Detlefsen

Valdemar Sander Skytte

3:33.53 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
326

Rye Antonio

Renee Antonio

3:35.63 - CubingUSA Nationals 2019
327

Thor Muto Asmund

Magnus Søndergaard Byrne

3:48.25 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
328

Dylan Vaskevicius

Jaekob Naong

3:53.35 Canada Strathcona 2019
329

Noah Feld

John Feld

3:59.21 - CubingUSA Nationals 2019
330

Jack Willems

Alexander Heavner

4:02.65 United States No Stress Solving 2017
331

Alex Walker

Michelle Loveday

4:11.04 - CubingUSA Nationals 2019
332

Sean Skinner

Owen Dove

4:17.63 United States No Stress Solving 2017
333

Trian Borstad

Christian Murphy

4:24.06 Canada Strathcona 2019
334

Griffin Clem

Brennan Groat

4:26.77 Canada Strathcona 2019
335

Seamus Twyman

Moksha Sarup

3:90.91 Canada Strathcona 2019
336

Valdemar Sander Skytte

Viktor Jensen

4:42.95 Denmark Aarhus Christmas 2019
337

Diana Murnik

Alperen Sarigoz

4:48.68 - Speedcubing Camp Minsk 2019
338

Bernabe Kondrak

Caden Purdon

4:49.49 Canada Strathcona 2019
339

Braydon Godin

Silas Bujak

4:53.61 Canada Strathcona 2019
340

Michael Vass

Izacc Samalio

4:58.33 Canada Strathcona 2019
341

Valeria Veliz Valencia

Diego V. Valencia

5:43.41 Bolivia LP Cube Battle 2018
342

Cain Chitwood

Tim Mehmedbasic

6:43.19 United States No Stress Solving 2017
343

Andre Soliz

Samuel Antonio Cruz Coareti

6:54.58 Bolivia LP Cube Battle 2018
344

Kevin Veronneau

Abby Veronneau

7:09.33 - CubingUSA Nationals 2019

Mail to Senior Delegates    Report a bug    Logo & Icons    GitHub    Database export