Speedcubing Extra Events

3x3x3 Rescramble / Rankings

Event
Type
Country
3x3x3 Rescramble
Main event setting
Regulations
Records
Rankings
Example scrambles
Example scorecards
Competitor Single Country Competition
Raymond Goslow 29.97 United States No Stress Solving 2017
Sebastiano Tronto 36.56 Italy Tårnby Cube Træf 2019
Viktor Kalmar 41.45 Austria Tårnby Cube Træf 2019
Jacob Ambrose 43.00 United States No Stress Solving 2017
Christopher Cabrera 48.59 United States No Stress Solving 2017
Callum Goodyear 49.52 United Kingdom Tårnby Cube Træf 2019
Maxim Brednev 56.62 Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Adam Marcellus Kelly 58.84 United States Tårnby Cube Træf 2019
Noah Joiner 1:00.91 United States No Stress Solving 2017
Mathias Søndergaard Byrne 1:04.50 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Jared Stinson 1:08.69 United States No Stress Solving 2017
Rasmus Stub Detlefsen 1:08.95 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Roman Ponikarovskiy 1:09.43 Russia Welcome to Academy 2018
Magnus Søndergaard Byrne 1:16.99 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Thomas Sonnenberg Jarner 1:17.90 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Thor Muto Asmund 1:18.92 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Katie Hull 1:21.92 United States No Stress Solving 2017
Vladimir Sergeev 1:24.39 Russia Welcome to Academy 2018
Griffin Clem 1:26.21 Canada Strathcona 2019
Kieran Dizon 1:27.31 United States No Stress Solving 2017
Cody Petitt 1:30.41 United States No Stress Solving 2017
Maxim Chechnev 1:34.46 Russia Welcome to Academy 2018
Nikita Kuznetsov 1:36.33 Russia Welcome to Academy 2018
Austin Jensen 1:37.70 Canada Strathcona 2019
Evgeniy Mazhara 1:43.18 Russia Welcome to Academy 2018
Dmitriy Shevchenko 1:56.10 Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Cari Goslow 2:01.90 United States No Stress Solving 2017
Lars Vennike Nielsson 2:02.04 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Vladislav Korovin 2:03.54 Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Syed Zain Ali Behzaad 2:14.28 India Cubing In Ranchi 2020
Raphael Riener 2:18.43 Austria Tårnby Cube Træf 2019
Dhruv Agarwal 2:23.76 India Cubing In Ranchi 2020
Laurids Abelsen Holm 2:27.86 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Noah Wilde 2:29.29 Canada Strathcona 2019
Carl Emil Exner 2:32.33 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Nicolas Køster Christensen 2:32.74 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Dylan Vaskevicius 2:34.49 Canada Strathcona 2019
Trevor Artzen 2:34.63 Canada Strathcona 2019
David Beugnon 2:37.28 United States No Stress Solving 2017
Nicolás Sánchez 2:42.01 United States No Stress Solving 2017
Pratyush Manas 2:49.63 India Cubing In Ranchi 2020
Bryden Jia 2:51.12 Canada Strathcona 2019
Fredrik Trondhjem 3:12.33 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Lucas Hansen 3:18.13 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
James Lanagan 3:27.25 United States No Stress Solving 2017
Carson Deibert 3:35.89 Canada Strathcona 2019
Divyansh Narayan 3:44.91 India Cubing In Ranchi 2020
Brandon Bartzis 3:48.56 Canada Strathcona 2019
Siddharth Raj 4:15.81 India Cubing In Ranchi 2020
Mikela Elleby Jørgensen 4:31.93 Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Trian Borstad 4:51.02 Canada Strathcona 2019
Surbhi Kumari 4:54.26 India Cubing In Ranchi 2020
Brady Whitehead 4:59.65 Canada Strathcona 2019
Alexander Mutch 5:27.09 Canada Strathcona 2019
Ashley Biddiscombe 7:29.65 Canada Strathcona 2019
Andy Shi 7:33.26 Canada Strathcona 2019
Aiden Chan 8:56.58 Canada Strathcona 2019
Pavel Tishchenko DNF Russia Welcome to Academy 2018
Ilyas Arystanbekov DNF Kazakhstan Welcome to Academy 2018
Dmitry Nagirnyak DNF Russia Welcome to Academy 2018
Mehul Kujur DNF India Cubing In Ranchi 2020
Cody Lilly DNF United States No Stress Solving 2017
Edward Kim DNF United States No Stress Solving 2017
Kevin Min DNF Republic of Korea No Stress Solving 2017
Robin McGaha DNF United States No Stress Solving 2017
Sean Skinner DNF United States No Stress Solving 2017
Silas Bujak DNF Canada Strathcona 2019
Luke O'Bryan DNF Canada Strathcona 2019
Michael Vass DNF Canada Strathcona 2019
Kamal Kandpal DNF Canada Strathcona 2019
Jack Kutcher DNF Canada Strathcona 2019
George Stolfa DNF Canada Strathcona 2019
Kevin Song DNF Canada Strathcona 2019
Kaleb Willms DNF Canada Strathcona 2019
Brendan Borbandy DNF Canada Strathcona 2019
Izacc Samalio DNF Canada Strathcona 2019
Benjamin Ragan DNF Canada Strathcona 2019
Kyan Barnett DNF Canada Strathcona 2019
Brennan Groat DNF Canada Strathcona 2019
Braydon Godin DNF Canada Strathcona 2019
Christian Murphy DNF Canada Strathcona 2019
Alexander John Eldred DNF Canada Strathcona 2019
Bruce Michael Bautista DNF Canada Strathcona 2019
Hayden greyeyes DNF Canada Strathcona 2019
Jaekob Naong DNF Canada Strathcona 2019
Nikita Razzamazov DNF Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Leonid Zakharov DNF Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Denis Gromov DNF Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Mikhail Ivashechkin DNF Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Dmitriy Kukuev DNF Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Danila Lebedev DNF Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Leonid Balaganskiy DNF Russia Novosibirsk Tech Library 2019
Frederik Løchte DNF Denmark Tårnby Cube Træf 2019
Christian Smedegaard DNF Denmark Tårnby Cube Træf 2019

Results not found