Speedcubing Extra Events

MPEI Open 2019

Date Nov 22 - 24, 2019
City Russia, Moscow
Page on the WCA website MPEI Open 2019
SEE Delegates

Konstantin Solovev

Vladimir Kuznetsov

Alexey Yarygin

Nikita Razzamazov

Extra events
2x2x2 One-Handed
2x2x2-4x4x4 Relay
3x3x2 Domino Cube
3x3x3 Team-Blind
Redi Cube
Information

Регистрация на месте не предусмотрена.

On-site registration is disabled.


Schedule for November 23 (Saturday):

11:00 -- 14:00 2x2-4x4 Relay

11:00 -- 14:00 2x2x2 Cube One-Handed

15:00 -- 18:00 3x3x2 Domino Cube

15:00 -- 18:00 3x3x3 Cube Team Blindfolded

15:00 -- 18:00 Redi Cube

Competitors 76

Redi Cube / Results

Limit of competitors 60
Registered competitors 24
Format Average of 5
Cutoff 0 min 20 sec
Limit 1 min 0 sec
Regulations
Records
Rankings
Example scrambles
Example scorecards
Training
# Name Average Best Citizen of Solves
1 Aleksandr Beznogov 8.21 5.79 Russia 9.35 8.28 5.79 9.34 7.01
2 Alexander Bashutkin 8.68 7.40 Russia 11.11 9.34 9.28 7.42 7.40
3 Vladimir Kuznetsov 8.75 6.02 Russia 8.93 9.21 8.35 8.96 6.02
4 Ihor Sukhovatenko 10.57 NR 8.66 NR Ukraine 9.35 8.66 12.72 10.05 12.30
5 Konstantin Solovev 11.77 10.94 Russia 10.94 14.24 11.07 11.60 12.64
6 Ilya Nazarov 13.56 10.14 Russia 13.09 13.16 14.42 10.14 16.57
7 Aleksandra Lukianova 13.72 8.85 Russia 16.93 13.91 15.30 11.95 8.85
8 Vyacheslav Kochergin 13.78 10.72 Russia 14.30 10.72 14.72 14.01 13.04
9 Danila Ryabinin 14.97 13.62 Russia 13.86 16.67 14.37 13.62 18.25
10 Nikolai Gomelchuk 15.35 13.20 Russia 16.02 13.20 18.38 16.44 13.59
11 Igor Kolosov 15.50 13.29 Russia 16.71 13.78 16.00 13.29 16.77
12 Andrey Panov 16.43 11.13 Russia 16.39 19.22 17.91 14.98 11.13
13 Nikolay Ambrosiy 16.94 15.51 Russia 16.03 15.51 15.55 19.24 DNF
14 Matvey Merzlikin 17.47 14.31 Russia 14.31 16.35 17.49 22.25 18.58
15 Lev Golub 18.29 14.92 Ukraine 15.55 26.12 14.92 18.17 21.14
16 Aleksey Zuev 19.48 12.12 Russia 13.18 30.52 14.74 12.12 DNF
17 Fedor Petrenko 19.55 15.25 Russia 32.31 19.16 19.03 20.46 15.25
18 Alexey Yarygin 22.28 19.82 Russia 29.95 19.82 21.23 21.66 23.95
19 Nikita Stolnikov 23.78 Russia 32.86 23.78
20 Anatoly Turenko 24.23 Russia 37.99 24.23
21 Anna Fomina 26.04 Russia 33.53 26.04
22 Artem Kim 30.41 Russia 30.41 41.11
23 Alexandr Gruk 34.17 Russia 42.05 34.17
24 Nail Gilmutdinov 36.06 Russia 44.30 36.06