Speedcubing Extra Events

MPEI Open 2019

Date Nov 22 - 24, 2019
City Russia, Moscow
Page on the WCA website MPEI Open 2019
SEE Delegates

Konstantin Solovev

Vladimir Kuznetsov

Alexey Yarygin

Nikita Razzamazov

Extra events
2x2x2 One-Handed
2x2x2-4x4x4 Relay
3x3x2 Domino Cube
3x3x3 Team-Blind
Redi Cube
Information

Регистрация на месте не предусмотрена.

On-site registration is disabled.


Schedule for November 23 (Saturday):

11:00 -- 14:00 2x2-4x4 Relay

11:00 -- 14:00 2x2x2 Cube One-Handed

15:00 -- 18:00 3x3x2 Domino Cube

15:00 -- 18:00 3x3x3 Cube Team Blindfolded

15:00 -- 18:00 Redi Cube

Competitors 76

3x3x3 Team-Blind / Results

Limit of team 30
Registered team 22
Team event 2 competitors
Format Average of 5
Cutoff 1 min 15 sec
Limit 2 min 30 sec
Information

Менять напарника на чемпионате запрещено.

Changing a partner in the championship is prohibited.

Regulations
Records
Rankings
Example scrambles
Example scorecards
# Name Average Best Citizen of Solves
1 Alexey Zharikov Andrey Che 28.82 22.42 Russia 31.03 22.42 24.60 30.84 34.93
2 Maxim Ilin Timur Imanov 29.66 27.87 Russia 29.75 29.90 29.33 33.95 27.87
3 Grigoriy Barashkin Ilya Beylin 35.65 24.17 Russia 1:05.41 29.17 37.95 24.17 39.84
4 Ihor Sukhovatenko Lev Golub 43.11 38.21 Ukraine 44.07 44.66 44.81 40.59 38.21
5 Elizaveta Selezneva Stanislav Shleev 46.54 35.75 Russia 55.38 40.88 43.36 35.75 1:03.35
6 Ismail Ganiev Nikolai Gomelchuk 48.34 43.39 Russia 45.48 51.17 48.37 43.39 1:13.51
7 Egor Maslov Nikolay Ambrosiy 49.41 32.18 Russia 34.90 DNF 32.18 1:16.32 37.02
8 Aleksandr Beznogov Ioann Smolin 51.51 43.23 Russia 47.18 1:01.54 45.92 43.23 1:01.43
9 Leonid Shcherbakov Mikhail Antonov 54.97 44.72 Russia 44.72 52.41 56.22 DNF 56.27
10 Dmitry Kryuzban Elizaveta Ermolkina 56.47 48.06 Russia 52.45 51.14 1:05.83 48.06 1:08.41
11 Danil Kotenkov Vyacheslav Kochergin 56.70 54.52 Russia 55.17 54.52 56.79 DNF 58.13
12 Dmitrii Saukov Nikita Kabanin 1:00.21 51.46 Russia 1:05.29 54.62 1:00.71 2:02.25 51.46
13 Daniil Mikhailov German Zaitsev 1:06.09 1:02.78 Russia 1:07.63 1:04.89 1:05.75 1:45.84 1:02.78
14 Evgeniy Mazhara Stepan Anisimov 1:12.27 1:01.05 Russia DNF 1:01.05 1:01.35 1:10.11 1:25.35
15 Daniil Smirnov Vadim Strelnikov 1:43.39 1:07.49 Russia 1:44.94 1:07.49 1:53.45 2:14.17 1:31.79
16 Ekaterina Kaneva Ivan Polkanov 1:15.28 Russia 1:15.28 1:20.96
17 Ekaterina Efimova Yuri Konovalov 1:47.08 Russia 1:56.08 1:47.08
18 Alexey Yarygin Irina Yarygina 1:48.70 Russia 1:48.70 2:22.46
19 Anna Golubeva Vladislav Sergunov 1:50.84 Russia 1:50.84 DNF
20 Anatoly Turenko Anna Fomina 1:56.32 Russia 1:56.32 2:25.80
21 Aleksandra Lukianova Bogdan Zemlianskii 2:13.97 Russia 2:13.97 DNF
22 Anton Bozhnev Artem Kim 2:27.38 Russia DNF 2:27.38