Speedcubing Extra Events
Sign in with WCA 

CCC Open Moscow 2019

Date Apr 13 - 14, 2019
City Russia, Moscow
Page on the WCA website CCC Open Moscow 2019
SEE Delegates

Konstantin Solovev

Vladimir Kuznetsov

Alexey Yarygin

Extra events
2x2x2 Pyramorphix
2x2x3 Tower
3x3x3 Scrambling
Dino Cube
Ivy Cube
Kilominx
Mirror Blocks
Sport Stacking: Cycle
Competitors 116

Mirror Blocks / Results

Limit of competitors 75
Registered competitors 44
Format Average of 5
Cutoff 1 min 0 sec
Limit 2 min 45 sec
Regulations
Records
Rankings
Example scrambles
Example scorecards
Training
# Name Average Best Citizen of Solves
1 Dmitry Kryuzban 32.21 CR 25.70 Russia 44.74 35.48 28.31 25.70 32.83
2 Sergey Lahno 33.37 24.76 Russia 43.21 35.48 36.17 24.76 28.45
3 Lev Golub 38.00 23.75 Ukraine 46.02 40.43 27.56 23.75 56.41
4 David Arzamastsev 40.83 29.16 Russia 41.57 41.66 39.26 29.16 44.45
5 Ekaterina Soboleva 47.44 40.91 Russia 52.49 1:04.01 40.91 43.24 46.60
6 Fedor Abaev 49.27 41.71 Russia 43.71 1:04.19 42.70 41.71 1:01.41
7 Nikita Stolnikov 51.54 46.52 Russia 46.52 1:01.70 57.32 47.65 49.65
8 Maxim Ilin 52.71 38.97 Russia 49.27 1:29.55 38.97 44.44 1:04.41
9 Ivan Kondakov 53.56 46.21 Russia 57.59 55.24 51.84 46.21 53.59
10 Maxim Volkov 56.23 41.72 Russia 56.62 54.80 57.27 1:06.51 41.72
11 Vladislav Ulanov 1:00.01 44.82 Russia 1:05.67 56.89 44.82 57.47 1:35.34
12 Andrei Maslov 1:05.41 44.94 Russia 1:13.91 44.94 1:26.76 1:05.66 56.67
13 Egor Korchagin 1:08.92 47.02 Russia 47.02 1:23.27 1:13.12 50.38 DNF
14 David Kagramanian 1:03.66 Russia 1:23.58 1:03.66
15 Maria Zhits 1:04.47 Russia 1:39.20 1:04.47
16 Dmitry Dobrjakov 1:04.70 Russia 1:04.70 1:06.13
17 Aleksandr Beznogov 1:10.96 Russia 1:25.09 1:10.96
18 Alexander Katyukov 1:11.69 Russia 1:36.82 1:11.69
19 Alexey Yarygin 1:13.66 Russia 1:20.69 1:13.66
20 Aleksey Zuev 1:18.91 Russia 1:18.91 1:51.14
21 Daniel Tsoy 1:20.01 Russia 1:21.30 1:20.01
22 Ioann Smolin 1:20.34 Russia 1:47.35 1:20.34
23 Kirill Petukhov 1:27.80 Russia 1:27.80 1:38.45
24 Grigoriy Barashkin 1:27.81 Russia 1:27.81 DNF
25 Davit Petrosyan 1:28.06 Armenia 1:28.06 DNF
26 Dmitriy Korostelev 1:28.95 Russia 1:28.95 1:32.82
27 Maxim Teplyakov 1:29.64 Russia 1:54.52 1:29.64
28 Pavel Pakhmutov 1:31.55 Russia DNF 1:31.55
29 Nikolay Ambrosiy 1:34.13 Russia 1:34.13 1:55.85
30 Vladislav Sergunov 1:38.56 Russia 2:40.35 1:38.56
31 Vyacheslav Khodorov 1:40.65 Russia 1:48.84 1:40.65
32 Alexander Momot 1:43.63 Russia 1:43.63 2:21.12
33 Igor Kolosov 1:50.69 Russia 1:50.69 2:33.02
34 Dmitry Serov 1:52.11 Russia 1:52.11 1:59.59
35 Maksim Demchenko 1:54.31 Russia 2:13.28 1:54.31
36 Andrey Serdiukov-Shadi 1:55.31 Russia DNF 1:55.31
37 Bogdan Zemlianskii 2:09.38 Russia 2:09.38 2:44.63
38 Ivan Shuvalov 2:09.99 Russia DNF 2:09.99
39 Evgeniy Komarov 2:12.26 Russia 2:12.26 2:44.00
40 Andrey Panov 2:16.38 Russia 2:16.38 DNF
41 Denis Pavlov 2:19.85 Russia 2:19.85 DNF
42 Dmitry Rodin 2:28.99 Russia 2:28.99 DNF
43 Mark Semivolkov 2:31.81 Russia DNF 2:31.81
44 Denis Barilov 2:36.00 Russia DNF 2:36.00

Mail to Senior Delegates    Report a bug    Logo & Icons    GitHub